V rámci rekonštrukcie Vajnorskej radiály čoskoro začnú s modernizáciou zastávok

15 Na Vajnorskej radiále začnú s modernizáciou zastávok. Foto: Dopravný podnik Bratislava.

BRATISLAVA – Na rekonštrukcii električkovej trate z Kuchajdy na Zlaté Piesky v Bratislave pracujú už viac ako týždeň. Ako informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti, na úseku postupne miznú staré koľajnice aj betónové panely, na ktorých bola pôvodná trať položená.

V najbližších dňoch dokončia všetky výkopové práce, odstránia stavebný odpad, začnú s odvodňovaním trate a následným pokladaním plastových káblovodov pre káblovú infraštruktúru. Budú pracovať na čo najrýchlejšom sprejazdnení priecestí na križovatkách s ulicami Magnetová a Za stanicou.

„Už čoskoro začneme s postupnou modernizáciou zastávok Magnetová, Vajnorská a Zlaté Piesky, ktorá zahŕňa zvýšenie nástupnej hrany nástupíšť, výmenu prístreškov, osadenie novej bratislavskej dlažby namiesto asfaltového povrchu a nainštalovanie elektronických informačných tabúľ,“ priblížil DPB s tým, že takýmto spôsobom postupne zmodernizujú všetky zastávky na trati. „Na celom úseku od ŽST Nové Mesto až po Zlaté Piesky naďalej jazdí náhradná autobusová linka X4 a posilnená ostáva aj linka 53, ktorá obsluhuje trasu Trnavské Mýto – Zlaté Piesky,“ dodal dopravný podnik.

(sita)


Ďalšie články