Smutná správa. Zomrel dlhoročný novinár a známy hovorca

súhrn žilina - 13 Ilustračný obrázok/Štandard.

BRATISLAVA – Nešťastná správa obletela publicistickú scénu v deň parlamentných volieb, ktoré sa konali v sobotu 30. septembra. Na svoj posledný odpočinok sa pobral Peter Ondera, ktorý patril k výborným redaktorom a roky pracoval na ministerstve vnútra.

Peter Ondera sa hneď po svojich vysokoškolských štúdiách žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave zamestnal ako novinár. Spočiatku pracoval v Pravde, neskôr bol na rôznych pozíciách na rezorte vnútra a zastával aj funkciu hovorcu. Slová na rozlúčku mu napísal aj dopravný analytik Ján Bazovský. „Peter, pár rokov sme spolu zvládali veľmi náročný PR Ministerstva vnútra na Tlačovom oddelení v časoch každodenných vrážd mafiánov a búrlivého politického boja. Ďakujem Ti, že si mi pomohol zodvihnúť spôsob vyjadrovania klasického kriminalistu do mediálneho sveta,” zaspomínal Bazovský na chvíle s kolegom.

Jeho smrť hlboko zasiahla aj Odborový zväz polície, kde pôsobil 14 rokov. Členovia OZP v SR, ako aj odborná verejnosť si ho pamätá najmä z novín Polícia. Bol telom aj dušou, odborovým novinárom, ktorý kládol dôraz na objektívne informovanie a snahu zlepšiť svojimi článkami situáciu v rezorte vnútra a v Policajnom zbore,” napísali jeho priatelia na sociálnej sieti.


Ďalšie články