Svojím vyčíňaním zranil štyroch ľudí. Susedia prehovorili o útočníkovi z Dúbravky

20230928_093353 Polícia miesto tragédie hermeticky uzavrela. Zdroj: Andrijan Turan

BRATISLAVA – Mesiace sa naňho ľudia sťažovali. Situácia sa napokon vyostrila až tak, že 32-ročný šialenec tesne pred jednou hodinou v noci postrelil z okna svojho bytu troch ľudí, následne nožom zranil aj člena hliadky polície a potom bol zastrelený jeho kolegom.

Páchateľ nebol podľa slov susedov z vedľajšieho vchodu nijako neznáma firma, hoci nikto nevedel, čím a ako sa vlastne živí, keďže cez deň ho nikto mimo jeho bytu nevídaval. Všetci však vedeli, že už celé týždne sa zabáva tým, že v neskorých nočných hodinách križuje ulice na rýchlej elektrickej kolobežke, z ktorej hádže pod okná bytoviek neznáme výbušniny a spôsobuje desiatkam ľudí bezsenné noci.

Viacerí obyvatelia Fedákovej ulice Bratislavskému Štandardu potvrdili, že naňho v priebehu roka viackrát volali policajné hliadky, a to nielen pre spomenuté výbuchy, ale aj pre hádky a silný hluk, ktorý sa ozýval z jeho bytu. „My sme túto osobu nikdy ani len nevyšetrovali,“ povedal k prípadu policajný prezident Štefan Hamran. Potvrdil však, že polícia už v oblasti streľby evidovala za kalendárny rok celkovo deväť nahlásení použitia zábavnej pyrotechniky. „Až na jeden prípad nám nikdy neoznačili ani žiadnu osobu, ani žiadny konkrétny byt,“ spresnil šéf polície. Byt preto začali preverovať, nikto z neho však ale s políciou nikdy nekomunikoval.

Situácia sa však vyostrila 28. septembra tesne pred jednou hodinou rannou, keď sa ozval silný výbuch z izby útočníka a následne začal muž strieľať po ľuďoch, ktorí stáli vonku pred panelákom a pred streľbou sa kryli za autami. Výsledkom jeho vyčíňania sú traja zranení, ale stav jedného z nich si našťastie ani nevyžadoval hospitalizáciu. Dvaja ťažšie zranení majú strelné poranenie ramena a lakťa. Jeden z týchto pacientov mal okrem strelných rán aj rezné rany v oblasti krku, ktoré mu spôsobil útočník, čo naznačuje, že zrejme bol v tesnej blízkosti páchateľa.

Dlhoroční obyvatelia Dúbravky Bratislavskému Štandardu prezradili, že ich sídlisko je už minimálne od začiatku 90-tych rokov miestom, kde sa varí, predáva a aj užíva pervitín. Otázne teda je, či bol páchateľ pod vplyvom tejto návykovej látky. Viacerí obyvatelia vedľajších vchodov nám totiž povedali, že útočník sa vždy správal nepredvídateľne a mimo svoj byt vychádzal predovšetkým v nočných hodinách.

Až policajné vyšetrovanie však ukáže, či bol výbuch v spomenutom byte explóziou drogového laboratória a či správanie 32-ročného muža, možného užívateľa drog, bolo činom zúfalca, ktorý už nevedel rozpoznať rozdiel medzi snom a realitou. Polícia nateraz potvrdila iba to, že spomenutý muž mal zatiaľ čistý register trestov a na streľbu po okoloidúcich použil legálne držané zbrane svojho otca. Výbušné predmety podľa Hamrana zatiaľ nenašli, iba legálne predávanú pyrotechniku. Konanie strelca tak zatiaľ polícia označila za skratové.

V súčasnosti podľa policajného prezidenta prebieha prehliadka miesta činu a zaisťujú sa dôkazy. Prípadu sa budeme aj naďalej venovať a prinesieme vám aktuálne informácie.


Ďalšie články