Vianočný večierok za vyše 154-tisíc eur. Bratislavská vodárenská spoločnosť prehodnocuje položky

BRATISLAVA: Čistička odpadových vôd Petržalka BVS. Ilustračný obrázok: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA – Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) plánuje vianočný večierok pre svojich zamestnancov za viac ako 154-tisíc eur. Vyplýva to zo zmluvy so spoločnosťou Wondericon events, ktorá je zverejnená v centrálnom registri zmlúv. BVS pre TASR potvrdila, že niektoré položky prehodnocuje.

Podujatie sa má uskutočniť začiatkom decembra v areáli výstaviska v Petržalke. „Práve pre vysoký strop vysúťaženej ceny prehodnocujeme rozsah položiek, ktoré môžeme z programu vylúčiť, aby výsledná suma bola o niekoľko desiatok tisíc eur nižšia,“ uviedol riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka.

Podotkol, že približne polovica nákladov na podujatie bude hradená zo sociálneho fondu. Ide tak o finančné zdroje, ktoré sa môžu využiť výhradne na zamestnancov podniku. Nejde o jediné tohtoročné podujatie BVS pre viac ako 1 100 svojich zamestnancov. V júni organizovala jednodňové športovo-spoločenské podujatie Firemný deň za viac ako 100-tisíc eur.

„Celková cena za podujatia súvisí práve s počtom zamestnancov, ktorí sa na ňom zúčastňujú,“ odôvodnil Podstupka. Poznamenal, že jednotkové ceny za predošlý ročník firemného športového dňa overovala aj Transparency International Slovensko, ktorá v nich podľa neho nekonštatovala neprimeranosť ani nezrovnalosti.

Bližšie informácie a zdôvodnenie jednotlivých položiek k obom podujatiam si vyžiadalo aj hlavné mesto ako väčšinový akcionár BVS. Pre TASR to potvrdili z bratislavského magistrátu. „Zároveň však od BVS už máme informáciu, že nové vedenie podniku, ktoré nastúpilo v septembri, prehodnocuje rozsah položiek,“ doplnil hovorca Bratislavy Peter Bubla.

(tasr)


Ďalšie články