Náš kraj spustil nominácie na ocenenie BSK

ocenovania-osobnosti-bsk-53012864148-fb22771b8f-k Foto: Archív BSK.

BRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spustil nominácie na ocenenia kraja za rok 2023. Ako informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman, samosprávny kraj každoročne oceňuje výnimočné osobnosti. „Ide o ľudí, ktorí svojou prácou výrazne prispeli k spoločenskému, kultúrnemu a ekonomickému rozvoju kraja,“ spresnila Forman. Nominácie je možné posielať do 31. decembra.

Samospráva udeľuje ocenenia v kategóriách: Výročná cena Samuela Zocha, Pamätný list Samuela Zocha, Čestné občianstvo BSK, Cena verejnosti a Ďakovný list predsedu BSK. „Udelený bude aj titul Historická osobnosť regiónu, ktorú navrhuje predseda BSK,“ poznamenala Forman.

Ocenenia môžu byť udelené osobám s trvalým pobytom na území BSK alebo právnickým osobám so sídlom na jeho území. Návrhy na udelenie ocenenia môžu podávať obyvatelia kraja či už samostatne alebo prostredníctvom občianskych združení a organizácií pôsobiacich na jeho území. „Doručený návrh musí obsahovať charakteristiku navrhovanej osoby, odôvodnenie predloženého návrhu a písomný súhlas navrhovaného s nomináciou,“ uviedla Forman s tým, že v prípade návrhu na ocenenie in memoriam je potrebný súhlas žijúcej blízkej osoby.

(sita)


Ďalšie články