Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

Odišiel spevák známeho hitu: Každý starší Slovák ho pozná

súhrn žilina - 13 Odišiel spevák známeho hitu: Každý starší Slovák ho pozná. Ilustračný obrázok/Štandard

Slovenský spevák a bývalý člen kapely Modus navždy odišiel do hudobného neba. So známou kapelou naspieval veľký hit Roberta.

Smutnú informáciu potvrdila novinárka Anka Olvecká na sociálnej sieti. Podľa portálu pluska.sk takmer nikto nevedel o tom, že ho trápia zdravotné problémy. „Nepriamo sa s ťažkosťami zdôveril dvornému textárovi Modusu, Kamilovi Peterajovi: ,Vedel som, že ho niečo trápi, ale netušil som, že je to tak vážne. Keď som sa ho pýtal viac, mávol nad tým rukou. Nechcel to ďalej rozvíjať. Je mi to tak ľúto. Bol to veľmi príjemný, zábavný a vzdelaný človek. A, samozrejme, dobrý spevák. Mal som ho naozaj rád,´“ povedal Peteraj pre portál.

Anka Olvecká (vľavo) a Jozef Paulíny. Zdroj: Anka Olvecka/Facebook

Kapela Modus vznikla v roku 1968. Kedysi v nej hrali takí slovenskí hudobní velikáni ako Miro Žbirka, Laco Lučenič, Marika Gombitová či Janko Lehotský. Neskôr, v osemdesiatych rokoch, sa v nej vystriedalo niekoľko ďalších spevákov. Medzi nimi bola aj Marián Greksa a Jozef Paulíny. Ďalším jeho známym hitom bola aj pieseň Keď sa raz oči dohodnú z roku 1988.

Pieseň kapely Modus Roberta. Zdroj: youtube