Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

V prípade zmiznutej 22-ročnej študentky zadržali podozrivého

studentka-scaled V prípade zmiznutej 22-ročnej študentky nastal posun. Foto: FB, archív SND.

BRATISLAVA – V prípade zmiznutej 22-ročnej študentky VŠMU nastal posun. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, bratislavská kriminálka zadržala vo štvrtok podozrivú osobu. Polícia doplnila, že bližšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť.

Študentka pripravovala v sobotu večer divadelné predstavenie v SND. Z divadla odišla o polnoci a naposledy ju videli, ako nastupuje na autobus smerom do Petržalky v nedeľu nadránom. O 3:40 vystúpila na zastávke Záporožská v Petržalke, približne 150 metrov od miesta, kde bývala. Našli ju v pondelok o pol siedmej ráno v bezvedomí zdravotníci, ktorí išli do práce.

Rodina sa k prípadu nechce vyjadrovať. V súčasnosti je ona aj jej rodina v opatere psychológov z IP-čka. „Je nesmierne dôležité, aby niekto, kto si prejde takou traumatickou skúsenosťou, ako v tomto prípade, hneď po prepustení z nemocnice bol obklopený rodinou, láskou, bezpečím, aby mal pocit, že napriek tomu, čo sa deje, je súčasťou normálnej komunity, normálnych ľudí, ktorí nehľadajú iba odpovede na otázky, čo sa stalo, ale vyjadrujú naozaj podporu a lásku,“ uviedol pre TV Joj Marek Madro, psychológ z IP-čka.

Polícia začala ešte v pondelok trestné stíhanie vo veci trestného činu znásilnenia. K situácii sa v stredu na tlačovej konferencii vyjadril aj policajný prezident, ktorý je v tomto prípade „optimistom“. Dostupné informácie totiž podľa neho naznačujú úspešné objasnenie.

O incidente už bolo zverejnených množstvo informácií, niektoré z nich ale Hamran vyvrátil, napríklad tie, že študentka bola dorezaná. Mladá žena mala byť navyše intoxikovaná. Ani to však nechcel policajný prezident potvrdiť či vyvrátiť.

Zdôraznil ale, že polícia venuje prípadu mimoriadne veľkú pozornosť a chce ho objasniť v krátkom čase. „Prirovnal by som to možno k prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ vyhlásil Hamran.