Predplatné
Prihlásiť sa
Bratislavský Štandard

Tragická nehoda na diaľnici D1: Zomreli traja dospelí a jedno dieťa

MIMORIADNA SPRÁVA – kópia - 3 Foto: Archív

BRATISLAVA/TRNAVA – Na diaľnici D1 v smere z Bratislavy do Trnavy pred 40. kilometrom sa v stredu krátko pred 08:00 stala tragická dopravná nehoda. Informovala o tom trnavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Vodič na dodávke Fiat Ducato s poľským evidenčným číslom zišiel z nezistených príčin mimo cestu a narazil do stromu. V aute boli 3 dospelé osoby a 2 deti. Polícia je na mieste tragickej nehody.

Trnavská krajská polícia neskôr informovala, že zrážku neprežili viaceré osoby. O život prišli 35-roční rodičia a 62-ročná spolujazdkyňa. Na následky poranení zomrelo aj 4-ročné dieťa. Bez zranenia z nehody vyviazlo len päťmesačné bábätko.

„Tri osoby utrpeli po náraze zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom, záchranári tu boli bezmocní. Bratislavská posádka leteckých záchranárov si po pristátí vedľa miesta nehody prevzala do svojej starostlivosti dieťa, ktoré utrpelo vážne poranenia viacerých častí tela. Na mieste mu poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a po preložení na palubu bolo v kritickom stave letecky prevezené do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave,“ informovala letecká záchranná služba Air Transport Europe. Druhé dieťa si od pozemných záchranárov prevzala nitrianska posádka leteckých záchranárov. V stabilizovanom stave pri vedomí bolo dieťa tiež prevezené do Národného ústavu cievnych chorôb v Bratislave.

Diaľnica D1 je v tomto úseku v jednom jazdnom pruhu neprejazdná, ostatné 2 jazdné pruhy sú prejazdné. V úseku sa zhusťuje premávka a vodiči musia rátať s miernym zdržaním.

Správu budeme aktualizovať.

(sita)

Polícia potvrdila, že nehodu neprežili viaceré osoby. Foto: KR PZ Trnava